Kontakt

(32) 388 88 88

Baza danych SQL

Jesteśmy partnerem

Moduły systemu Streamsoft PRO pracują w oparciu o serwer bazy danych FireBird -  wysoko wydajny wieloplatformowy serwer bazodanowy SQL przeznaczony dla aplikacji biznesowych. FireBird działa na platformie: Linux, Windows.
Serwer bazy danych dostarczany jest łącznie z systemem Streamsoft PRO bez żadnych dodatkowych opłat. Licencja na użytkowanie serwera FireBird jest zawarta w programie.

Takie właściwości jak transakcyjność danych, procedury wbudowane, wyzwalacze (triggers), bezawaryjność oraz duża wydajność umożliwiają jego instalacje w sieciach, znacznie przekraczających 100 stanowisk. FireBird  jest udostępniony w postaci "open-source".

Serwer FireBird jest bardzo prosty w obsłudze. Nie wymaga specjalistycznej wiedzy związanej z obsługą serwerów bazodanowych. Bza FireBird posiada interfejs ODBC, JDBC oraz ADO, umożliwiający dostęp do danych z aplikacji zewnętrznych. Przykładem wykorzystania takiego dostępu może być tworzenie i analiza danych za pomocą arkusza Excel.

PRZYKŁADOWE KONFIGURACJE
Zarówno system jak i serwer bazy danych można zainstalować w jednej z następujących konfiguracji :

 1. Instalacja jednostanowiskowa
  Takie rozwiązanie polecane jest wyłącznie w przypadku, gdy komputer nie pracuje w sieci komputerowej i nie istnieje potrzeba dostępu do danych z wielu stanowisk. W tym przypadku system Streamsoft PRO oraz serwer bazy danych instalowane są na jednym komputerze.
   
 2. Instalacja sieciowa bez wydzielonego dedykowanego serwera
  Ten rodzaj instalacji pozwala na dostęp do danych przez kilka stanowisk komputerowych pracujących w sieci. Jeden z komputerów pełni wówczas rolę serwera bazy danych, jednocześnie obsługując system Streamsoft PRO. Komputer obsługujący serwer bazy oraz system np. Streamsoft PRO powinien być komputerem o większej wydajności oraz pojemności pamięci RAM.
  Rozwiązanie to jest zalecane jedynie w przypadku niewielkich instalacji o małym obciążeniu.
   
 3. Instalacja sieciowa z wydzielonym dedykowanym serwerem
  Ten rodzaj instalacji pozwala na dostęp do danych przez kilka stanowisk komputerowych w sieci. Na wydzielonym komputerze instalowany jest serwer bazy danych. Na pozostałych stanowiskach instalowany jest system Streamsoft PRO.
  Ten rodzaj instalacji zalecany jest w przypadkach gdy wymagana jest większa wydajność i większa liczba stanowisk sieciowych.

 
Menu nie zostało przypisane